O mnie

formuła 1 – o mnie

Jestem wiernym fanem sportu samochodowego. To wyjątkowy sport, który jest głośny, pełen emocji i zaskakujących zwrotów sytuacji – i właśnie za to go lubię.

Mogę opisać siebie jako fana sportu samochodowego. Wielu z nas wydaje się zapewne, że nie jest to prawdziwy sport, ponieważ to maszyny działają za nas – nic bardziej mylnego. Każdy, kto zajmuje się sportem samochodowym, musi mieć odpowiednie umiejętności – zdolność prowadzenia auta w trudnych warunkach i umiejętność szybkiego analizowania sytuacji.

Sport samochodowy jest wyjątkowy

Moja przygoda ze sportem samochodowym rozpoczęła się lata temu. Zawsze fascynowała mnie prędkość i samochody wykorzystujące najnowsze technologie. Chciałem też sam sprawdzić się w roli takiego kierowcy – niestety, do tej pory nie było mi to dane, więc pozostaje mi rola obserwatora. Myślę, że taki sport może dostarczyć tyle samo, a nawet więcej adrenaliny, niż sporty tradycyjne, takie jak lekkoatletyka czy piłka nożna. Dziś sport samochodowy, zwłaszcza Formuła 1, jest dość popularna w naszym kraju – wszystko za sprawą Roberta Kubicy.

Formy sportu samochodowego

Sport samochodowy możemy podzielić na dwie podstawowe formy rywalizacji – wyścigi i rajdy samochodowe. Muszę przyznać, że uwielbiam obie formy, choć bardziej skłaniam się ku wyścigom, zwłaszcza torowym. Kierowcy podczas takiego wyścigu muszą wykazać się naprawdę dużym sprytem, opanowaniem i logicznym myśleniem – dzięki temu można nie tylko uniknąć groźnych wypadków, ale także znaleźć się na podium. Mi nigdy nie było dane zostać rajdowym kierowcą, jednak zawsze cieszę się z sukcesów naszych rodaków. Sport samochodowy jest niepowtarzalny, głośny i budzi naprawdę wiele emocji. Choć wolę wyścigi, czasem obserwuję też rajdy samochodowe – także na żywo. Rajdy mają to do siebie, że organizowane są na drogach publicznych – dlatego lubię obserwować, jak kierowcy radzą sobie na trudnych zakrętach czy długich prostych. Mam cichą nadzieję, że dzięki temu portalowi uda mi się przybliżyć tematykę sportu samochodowego. Jeśli dodatkowo ktokolwiek przekona się do Formuły 1 lub innych wyścigów czy rajdów, moje zadanie zostanie spełnione.